Uverejnené

Americký štát na marihuane zarobil miliardy dolárov

Americký štát na marihuane zarobil miliardy dolárov
0
(0)

Známy americký štát na marihuane zarobil viac ako dve miliardy dolárov. Presne o takú sumu sa v priebehu uplynulých 7 rokov naplnila štátna pokladnica Colorada. Plnohodnotná legalizácia marihuany s THC, ktorá prebehla ešte v roku 2014, spustila obrovskú marihuanovú lavínu, ktorá pohltila všetky vekové kategórie aj všetky sociálne vrstvy. Legálnym produktom s obsahom THC podľahol takmer každý, preto nie je žiadnym veľkým prekvapením, že sa v miestnom marihuanovom biznise do dnešných dní otočilo cez neskutočných 12 miliárd amerických dolárov. Píše o tom spravodajský web MarijuanaMoment, pričom ten sa odvoláva na oficiálne informácie od miestnych autorít.

Americký štát na marihuane zarobil miliardy

V americkom Colorade je legálna ako látka CBD, tak aj látka THC, ktorá má psychoaktívne účinky a spôsobuje závislosť. U nás na Slovensku je zaradená medzi zakázanými látkami, takže akékoľvek narábanie s marihuanou môže viesť k nemalým opletačkám so zákonom. Ak by tak ale nebolo a zlegalizovali by THC aj u nás, mohli by sme ako štát zarobiť celkom slušný obnos peňazí. Podobne ako my, aj Colorado, ktoré zarobilo na daniach vďaka marihuane 2 miliardy $, má cez 5 miliónov obyvateľov. Sme síce konzervatívni, no čo sa týka rastliny konope, tak tá je medzi Slovákmi čoraz populárnejšia.

Ako je príležitosť vidieť trošku vyššie, Coloradu sa počas uplynulého roka 2021 podarilo vyzbierať na daniach z predaja marihuany s THC viac ako 423 miliónov dolárov. V porovnaní s rokom 2020 ide o celkom slušné medziročné zlepšenie, nakoľko sa im vtedy podarilo zarobiť niečo okolo 387 miliónov.

Legálny spotrebiteľský trh s THC produktmi sa v Colorade formuje už od roku 2014, kedy prebehla dlho očakávaná legalizácia marihuany. Dnes si tam miestni vedia zaobstarať ako legálne THC kvety (šišky), tak aj THC kávu, THC čokoládu alebo akékoľvek iné potraviny s vysokým obsahom látky THC. Problém tam pritom nerobia ani so samotným biznisom. Ak si tam niekto chce otvoriť coffe shop alebo chce začať vyrábať THC produkty, tak stačí, ak si vybaví špeciálnu licenciu. Keď sa mu to podarí, tak môže začať veselo podnikať s marihuanou. V USA sú však kvôli veľkým poplatkom aj silnej konkurencii vyžadované pomerne veľké investície.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hlasov 0

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý