Uverejnené

IQOS VEEV e cigareta na VEEV náplne

IQOS VEEV e cigareta
3
(5)

Gigant Philip Morris na Slovensku vyrukoval s novou elektronickou cigaretou IQOS VEEV, ktorá tentokrát funguje tak trošku na odlišnom princípe. Nahrievanie tabaku totiž po novom nahradilo nahrievanie tekutej náplne s látkou nikotín, ktorej sa odborne hovorí e liquid. A podobne ako pri klasickej IQOS cigarete, aj v tomto prípade je k dispozícii veľmi praktický systém na jednoduchú a rýchlu výmenu prázdnej náplne za plnú. Čo všetko teda ponúka nová IQOS VEEV e cigareta na tekutý liquid priamo od výrobcu elektronického zariadenia? Aké máme skúsenosti?

IQOS VEEV e cigareta

Nový IQOS VEEV vape prichádza s úplne novou MESH technológiou, ktorá funguje na princípe premeny e liquidu na vodnú paru bez dymu a dechtu. O túto činnosť sa stará súčiastka s názvom atomizér a takzvaná VEEV náplň, kde sa nachádza spomenutá tekutá náplň. Náplne je navyše možné zasúvať a vysúvať z konštrukcie elektronickej cigarety podobne jednoducho ako náplne HEETS. Netreba nikde nič manuálne dopĺňať ani stláčať žiadne tlačidlá. Prázdny kúsok sa iba jednoducho nahradí za plný a vaping môže veselo pokračovať ďalej.

E cigareta IQOS VEEV má veľmi kompaktnú konštrukciu s ergonomickým tvarom, takže v sebe neskrýva príliš veľký akumulátor. Vďaka našej skúsenosti vieme, že priemernému fajčiarovi vydrží fungovať jeden celý deň, pričom niečo podobné možno povedať i o jednej VEEV náplni.

Vapovanie namiesto nahrievania

Elektronická cigareta IQOS VEEV už nenahrieva tabak, ale e liquid s nikotínom. Preto už nejde o tabakovú paru, ale takzvanú vodnú paru, ktorá má diametrálne odlišnú chuť. Najmä však vtedy, ak by bola reč o sladkej tekutej náplni. Okrem tabakových aróm sú totiž k dispozícii aj ovocné arómy, kde ide o kombináciu viacerých typov ovocia. IQOS VEEV v takom prípade vytvára sladkú aerosól bez tabakového zápachu, ktorá už ani zďaleka nepripomína fajčenie klasických cigariet. A práve v tom sa skrýva čaro tejto zaujímavej vape novinky.

IQOS VEEV náplne

Prítomná MESH technológia funguje na špeciálne VEEV náplne, ktoré možno zohnať len priamo od výrobcu elektronickej cigarety IQOS VEEV. Philip Morris si teda pokrýva ako produkciu samotného zariadenia, tak aj produkciu vstupného materiálu, bez ktorého by znovu použiteľná e cigareta nedokázala fungovať. Podobnú biznis taktiku sme mali príležitosť vidieť i pri klasickom IQOS zariadení na nahrievanie tabaku HEETS.

IQOS VEEV náplne
IQOS VEEV náplne

Čo sa týka portfólia, tak je v týchto dňoch k dispozícii celkovo sedem VEEV náplní vrátane staro-novej príchute MAUVE MIX. Klasický tabak zahŕňa náplň CLASSIC AUBURN, kde ide o kombináciu tabaku s orieškom, a to vrátane CLASSIC BLOND. Medzi ovocnými náplňami pre VEEV figuruje SUNGLOW MIX vrátane RED MIX a medzi osviežujúcimi kúskami zase CLASSIC MINT alebo GREEN MIX s mentolom a bylinkami.

Jedno balenie za necelých 6 euro obsahuje dve VEEV náplne, kde je dokopy k dispozícii viac ako 50 mg návykového nikotínu. Čo sa týka výdrže, tak priemerný fajčiar spotrebuje zhruba jednu náplň denne. Občasnému môže však vydržať aj niekoľko dní, takže všetko závisí len od toho, ako často a ako dlho používateľ zariadenia vapuje.

Skúsenosti s VEEV

Nový IQOS VEEV ponúka skúsenosti, aké dnes neponúka žiadny konkurenčný vape produkt. Áno, ide o vapovanie e liquidu, avšak s tým rozdielom, že ho už netreba nikam manuálne dopĺňať. Vďaka tomu nebude nič špinavé ani lepkavé. Ak sa VEEV náplň náhodou minie, tak ju stačí iba jednoducho vytiahnuť a zasunúť novú. Nič viac, nič menej.

Skúsenosti s IQOS VEEV sú aj vďaka veľmi praktickému systému výmeny náplne na úrovni, na ktorú má v týchto dňoch dosah len veľmi málo konkurenčných značiek z priemyslu. Gigant Philip Morris nepriniesol len elektronickú cigaretu na liquid, ale niečo, čo dokáže obsluhovať úplne každý. Podobne ako Apple s jeho prvým iPhone, aj on vytvoril intuitívny produkt pre široké masy, ktorý bude mať nemalý dopad na celý vape priemysel.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 3 / 5. Počet hlasov 5

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý