Uverejnené

Účinky a vedľajšie účinky HHC

Účinky a vedľajšie účinky HHC
4.9
(366)

Účinky HHC možno rozdeliť na pozitívne a negatívne, ktorým sa hovorí aj vedľajšie účinky užívania účinnej látky. Čo teda možno očakávať od polo-syntetického kanabinoidu, ktorý má jednu zo svojich verzií zaradenú na slovenskom zozname zakázaných substancií? Je nebezpečný alebo návykový? Ako je silná akútna intoxikácia?

A čo HHC O alebo HHC P?

Ak by sme zobrali do úvahy skúsenosti a recenzie užívateľov, ktoré sú dostupné po fórach alebo iných internetových diskusiách, vrátane relevantných informácií z webov s autoritou, tak možno povedať, že kontroverzný Hexahydrokanabinol predstavuje akýsi slabší odvar psychoaktívnej, euforickej a teda aj návykovej látky THC z marihuany. Čo o jeho interakcii s ľudským telom teda ešte vieme?

Aké účinky HHC existujú?

Účinky HHC pripomínajú stav, ktorému sa slangovo hovorí HIGH. Kvalitný HHC produkt je však citeľne menej opojný ako organické THC priamo z rastliny. To inými slovami znamená, že nevytvára až tak silné psychoaktívne účinky. Čo sa však týka napríklad takej eufórie alebo sedatívneho efektu, tak HHC príliš nezostáva. Práve naopak, parádna náladička môže pri naozaj poctivom výrobku vydržať podstatne dlhšie. Aj na internete je možné nájsť informácie, ktoré tvrdia, že tento populárny derivát bežne dostupných kanabinoidov (CBD) z konope ponúka okrem iného i lepšiu efektivitu užívania.

HHC produktyskúsenosti a recenzie

Sila účinkov HHC závisí okrem iného aj od toho, akým spôsobom je kanabinoid konzumovaný. Existujú ako HHC vape produkty a HHC kvety (šišky alebo hašiš), tak aj HHC kvapky (olej) alebo produkty, ktorým sa hovorí HHC gummies, respektíve HHC želé cukríky. Pri inhalácii (vaporizácia, vapovanie alebo fajčenie) je účinok síce rýchly, no vydrží podstatne kratšie ako účinok pri konzumácii edibles v podobe sladkého.

Aké má HHC účinky? Ide o slabší odvar THC
Aké má HHC účinky? Ide o slabší odvar THC, no záleží aj na tom, akým spôsobom je konzumované

Možné vedľajšie účinky HHC

Možné vedľajšie účinky HHC zahŕňajú stratu orientácie v čase a priestore, suché ústa alebo vznik slabšej paranoje. Najmä však u tých užívateľov, ktorí ešte nemajú skúsenosti so psychoaktívnymi kanabinoidmi. Medzi takzvanými negatívnymi účinkami figuruje ale okrem iného i nadštandardne veľký apetít alebo nadštandardná únava, pričom jej prítomnosť závisí od toho, o akú odrodu ide. Existujú ako energetické SATIVA dominantné HHC produkty, tak aj INDICA dominantné HHC produkty, ktoré užívateľa dostanú akurát tak do postele.

Ďalším dôležitým vedľajším účinkom môže byť závislosť. Tentokrát by už ale bola reč o takzvanom efekte dlhodobého užívania HHC, nie krátkodobého. Keďže kanabinoid vytvára určitý typ eufórie a pracuje tak s odmeňovacím systémom v ľudskom mozgu, tak existuje pomerne veľká pravdepodobnosť, že si na ňom dlhodobý a frekventovaný užívateľ môže vybudovať závislosť. V takom prípade sa už dá očakávať aj spomenutá úzkosť alebo depresia.

Aké má HHC účinky pri dlhodobom užívaní?

Aké má HHC účinky pri dlhodobom užívaní účinnej látky? Keďže ide o relatívne horúcu novinku na spotrebiteľskom trhu s konope, tak zatiaľ neexistuje jednoznačná odpoveď. Je ale viac ako pravdepodobné, že sa pri veľmi častom užívaní objaví návyk vrátane psychických problémov, ako sú úzkostne stavy alebo depresie. Otázne je už len to, ako silná je závislosť alebo ako veľké sú potenciálne problémy so psychickým zdravím jedinca.

Aký je stav z HHC?

Ako už bolo spomenuté, stav z HHC možno prirovnať k stavu HIGH z THC. Je však menej psychoaktívny, vďaka čomu existuje menšia pravdepodobnosť, že vznikne problém. Stavy z HHC sa však odvíjajú najmä od spôsobu konzumácie účinnej látky. Vapovanie HHC síce vytvorí rýchly stav, no ak sa skonzumuje HHC cukrík, tak bude silný aj intenzívny. Také niečo už ale môže začiatočníka poriadne prekvapiť, ak nie zaskočiť. Látka HHC je síce slabšia ako marihuana, no ak sa jedná o naozaj kvalitný HHC produkt s vysokou potenciou, tak sú za bežných okolností k dispozícii aj kvalitné účinky.

Páči sa ti tento článok?

Klikni na hviezdu a pridáš hodnotenie.

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov 366

Zatiaľ žiadne hodnotenia! Môžeš byť prvý